Perpetuum

pondelok 30. apríla 2012

Trendy pre on-line marketing: smartfóny a tablety

Zamýšľate sa nad tým, ako vylepšiť vašu firemnú stránku, plánujete optimalizáciu pre vyhľadávače?
Na stránkach TechRepublic bola nedávno zverejnená zaujímavá štúdia, ktorá zaručene ovplyvní on-line komunikáciu v najbližších rokoch. Vývoj v tejto oblasti napreduje míľovými krokmi. Samozrejme, že globálny vývoj je trochu pred nami, ale tento druh trendov sa zvykne veľmi rýchlo adaptovať aj na našom trhu. 

Preto by ste pri plánovaní on-line komunikácie mali zobrať do úvahy aj nasledovné trendy, ktoré hovoria o veľmi blízkej budúcnosti:

fakt: 
v roku 2011 celosvetový predaj smartfónov predbehol predaj PC (merané počtom predaných kusov)

odhady predaja na rok 2012:
celosvetovo sa predpokladá predaj 400 miliónov kusov PC, 600 miliónov kusov smartfónov a 100 miliónov kusov tabletov

odhady predaja do roku 2015:
celosvetovo predaj PC presiahne 500 miliónov kusov, počet predaných smartfónov prekročí 1,1 bilióna kusov a predaj tabletov dosiahne 300 miliónov kusov

Situácia sa teda bude rýchlo meniť a kým v roku 2012 sa ešte na web bude stále pripájať cez PC okolo 50% zákazníkov (ak berieme do úvahy nielen čerstvo zakúpené, ale aj staršie, existujúce  zariadenia), v nasledujúcich rokoch sa tento pomer bude meniť v prospech smartfónov (a aj tabletov).
A preto bude iste výhodné investovať do úpravy dizajnu stránky, ktorý bude  počítať nielen s obrazovkou vášho PC.Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára